kartka putannyaОстаннім часом в Україні безготівковий розрахунок дедалі більше набуває популярності. Це обумовлено тим, що в нас шаленим темпом розвивається інтернет-торгівля. Наразі, можна майже будь-який товар чи послугу придбати через мережу. Чи легко українцям відмовитись від готівки, і що краще використовувати картку чи готівку давайте спробуємо розібратись!

Користування готівкою просте і зрозуміле. Це звичка, котра укорінювалась роками. Нічого простішого немає, ніж достати з гаманця необхідну суму. Та й в нас є такі місця, де просто неможливо розрахуватись карткою, тому готівка й досі широко використовується. Наприклад, таксі, ринки, тощо. Проте мало хто з нас замислювався скільки купюри переносять на собі бруду. До того ж, кожен папір має тенденцію зношуватись. Великим недоліком грошей є те, що їх можуть просто вкрасти злодії.

З карткою все набагато простіше. Картка займає мало місця, має великий термін експлуатації. При крадіжці картки, кошти на ній залишаються збереженими, адже щоб зняти кошти треба мати пін-код. І в разі крадіжки, банки та фін.установи надають послугу з блокування. Картка — це зручний спосіб оплати товарів та послуг через інтернет. Навіть кредит можна отримати на картковий рахунок. Це дає можливість не бути прив'язаним до місця, а просто чекати надходження. Власники карток мають певні привілеї, котрі надають банки. Наприклад, нарахування відсотків на залишок по картці, програми лояльності та багато іншого.

Звісно ж, користуватись карткою чи готівкою вирішувати лише Вам. Цікавим фактом є те, що в Швеції готівку можна назвати раритетом, а в Україні 60% операцій по картковому рахунку є зняття готівки. Але картки для держави — це зменшення тіньової економіки і зменшення витрат на емісію грошей. А для нас, користувачів, це доступність і комфорт.

“Мікрокредит” теж рухається до Європейських країн, тому ми видаємо кошти на будь-які картки клієнтів, або ж на власні. Вдалого користування Вам!