postНапевно, кожна сім'я хоч раз запитувала себе “Куди діваються кошти?”. Начебто, працюєте і заробляєте, а грошей немає. Ви хоч раз намагались планувати сімейний бюджет? Облік, контроль і планування — це запорука вдалого використання сімейного бюджету, і звісно, його економія.

Для планування сімейного бюджету необхідна мета! Задайтеся ціллю, мрією, яку Ви плануєте здійснити найближчим часом і тоді використання сімейного бюджету буде набагато вдалим. Необхідно пам'ятати, що кошти на екстрені витрати, чи то на форс-мажор завжди мають бути.

При плануванні сімейного бюджету врахуйте всі надходження. Складіть каркас витрат. До них відносяться витрати на оплату комунальних, проїзд, навчання, кредит, тощо. Заведіть зошит, куди ретельно будете вписувати всі витрати, або вносити дані можна в електронному вигляді. Також є безліч програм, котрі написані програмістами для обліку таких витрат. Після формування каркасу витрат, не забувайте відкладати 10-20% від надходжень у так званий недоторканий запас. Перший час не потягнути звідти кошти буде тяжко, проте якщо пам'ятати про мету, то можливо все. Ще один спосіб відкладати кошти, це запровадити в сім'ї так звані “покарання”. Наприклад, не прибрали за собою тарілку — 1 грн до “Банки покарань”, не застелили постіль — 2 грн, і так далі. Начебто, кошти не великі, проте організованість і наповнення такої “скарбнички” дуже ефективні.

При плануванні сімейного бюджету треба пам'ятати, що це не покарання. Економія бюджету має бути без зміни звичного і зручного способу життя.

Вдалого всім планування, обліку і потім використання накопичених коштів. В разі виникнення дірки у Вашому бюджеті — пам'ятайте, що “Мікрокредит” завжди допоможе!